PREZENTY NOWOŚCI OKAZJE PROJEKTANCI WSPÓŁPRACA BLOG
KuferArt
Logowanie
Rejestracja
Koszyk 0

Kategorie

Blog KuferArt.pl

Zasady doboru biżuterii - co każda kobieta wiedzieć powinna

czwartek, 20 kwietnia 2017

Biżuteria musi nam się przede wszystkim podobać, to zupełnie oczywiste, przy jej wyborze nie zapominajmy jednak o niezwykłych możliwościach tego nieodzownego elementu kobiecej garderoby, który pomoże nam wydobyć nasze mocne strony, ale również ukryje to, czego eksponować nie chcemy ? kluczem do sukcesu jest stosowanie się do kilku prostych zasad.Typ sylwetki, a biżuteria


To, jaką mamy figurę, determinuje to, jaką powinnyśmy nosić biżuterię i nie jest to jedynie pusty slogan, dobrze dobrana biżuteria pozwoli nam ukryć mankamenty naszej figury, wysuwając na pierwszy plan jej zalety.

- typ figury ?jabłko? (puszysta góra, zgrabne nogi) - kobiety o takiej sylwetce powinny się wystrzegać biżuterii nadmiernie zdobionej, doskonale za to sprawdzą się geometryczne wzory, które przełamią krągłości, dopuszczalne są również korale, jednak nie powinny być one zbyt długie.

- typ figury ?gruszka? (szczupłe ramiona, mały biust oraz masywne nogi i biodra) - kobiety o takie figurze powinny eksponować górę swojej sylwetki, stąd doskonale sprawdzą się np. naszyjniki z korali oraz wszelkiego rodzaju wisiory ? aby znaleźć oryginalne wzory, warto zainteresować się pojęciem biżuteria artystyczna i odwiedzić sklepy lub strony internetowe oferujące tego typu produkty ? spośród setek oryginalnych pomysłów, każdy znajdzie coś dla siebie.

- typ figury ?ogórek? (chłopięce kształty, drobna budowa, brak wyraźnie zaznaczonej talii) - kobiety o takim typie urody powinny stosować raczej delikatną biżuterię, świetnie sprawdzą się np. kolczyki ręcznie robione, w formie kół, kropek czy kulek ? możliwości jest sporo, trzeba jednak uważać, aby w przypadku tego typu figury nie wydłużać sylwetki (wisiory nie są polecane).Biżuteria odpowiednia do kształtu twarzyJeżeli jesteś posiadaczką twarzy o kształcie owalnym wolno Ci najwięcej, kolczyki w kształcie kół, łezki oraz wszelkiego rodzaju kształty geometryczne ? wybór jest ogromny, obowiązuje tylko jedna zasada ? wielkość biżuterii musi być proporcjonalna do sylwetki. Posiadaczki twarzy o kształcie okrągłym mają nieco ograniczony wybór, najlepsze dla nich będą długie wisiory, szczególnie te w kształcie litery V, doskonale sprawdzą się też długie i wąskie kolczyki, które wyrównają proporcje twarzy.

Twarz kwadratowa potrzebuje złagodzenia mocnych rysów, stąd świetnie sprawdzą się kolczyki owalne, wisiory i naszyjniki o niegeometrycznych kształtach. Kolejny typ twarzy to twarz trójkątna ? dla jej posiadaczek idealne są tak modne ostatnio chokery oraz kolie przylegające do szyi, to właśnie ten typ twarzy prezentuje się najlepiej w tego typu biżuterii.Dobrze dobrana biżuteria potrafi zdziałać bardzo wiele ? zmienić optycznie rysy twarzy, a nawet odwrócić uwagę od tych części naszej figury, które nie są naszym powodem do dumy, warto więc umieć ja odpowiednio wykorzystać.

Wróć

Popularne wpisy

Jesienny niezbędnik

Kolorowa czapka na zimę

Biżuteria ślubna a kształt dekoltu