PREZENTY NOWOŚCI OKAZJE PROJEKTANCI WSPÓŁPRACA BLOG
KuferArt
Logowanie
Rejestracja
Koszyk 0

Kategorie

Blog KuferArt.pl

Zasady doboru biżuterii - co każda kobieta wiedzieć powinna

czwartek, 20 kwietnia 2017

Biżuteria musi nam się przede wszystkim podobać, to zupełnie oczywiste, przy jej wyborze nie zapominajmy jednak o niezwykłych możliwościach tego nieodzownego elementu kobiecej garderoby, który pomoże nam wydobyć nasze mocne strony, ale również ukryje to, czego eksponować nie chcemy ? kluczem do sukcesu jest stosowanie się do kilku prostych zasad.Typ sylwetki, a biżuteria


To, jaką mamy figurę, determinuje to, jaką powinnyśmy nosić biżuterię i nie jest to jedynie pusty slogan, dobrze dobrana biżuteria pozwoli nam ukryć mankamenty naszej figury, wysuwając na pierwszy plan jej zalety.

- typ figury ?jabłko? (puszysta góra, zgrabne nogi) - kobiety o takiej sylwetce powinny się wystrzegać biżuterii nadmiernie zdobionej, doskonale za to sprawdzą się geometryczne wzory, które przełamią krągłości, dopuszczalne są również korale, jednak nie powinny być one zbyt długie.

- typ figury ?gruszka? (szczupłe ramiona, mały biust oraz masywne nogi i biodra) - kobiety o takie figurze powinny eksponować górę swojej sylwetki, stąd doskonale sprawdzą się np. naszyjniki z korali oraz wszelkiego rodzaju wisiory ? aby znaleźć oryginalne wzory, warto zainteresować się pojęciem biżuteria artystyczna i odwiedzić sklepy lub strony internetowe oferujące tego typu produkty ? spośród setek oryginalnych pomysłów, każdy znajdzie coś dla siebie.

- typ figury ?ogórek? (chłopięce kształty, drobna budowa, brak wyraźnie zaznaczonej talii) - kobiety o takim typie urody powinny stosować raczej delikatną biżuterię, świetnie sprawdzą się np. kolczyki ręcznie robione, w formie kół, kropek czy kulek ? możliwości jest sporo, trzeba jednak uważać, aby w przypadku tego typu figury nie wydłużać sylwetki (wisiory nie są polecane).Biżuteria odpowiednia do kształtu twarzyJeżeli jesteś posiadaczką twarzy o kształcie owalnym wolno Ci najwięcej, kolczyki w kształcie kół, łezki oraz wszelkiego rodzaju kształty geometryczne ? wybór jest ogromny, obowiązuje tylko jedna zasada ? wielkość biżuterii musi być proporcjonalna do sylwetki. Posiadaczki twarzy o kształcie okrągłym mają nieco ograniczony wybór, najlepsze dla nich będą długie wisiory, szczególnie te w kształcie litery V, doskonale sprawdzą się też długie i wąskie kolczyki, które wyrównają proporcje twarzy.

Twarz kwadratowa potrzebuje złagodzenia mocnych rysów, stąd świetnie sprawdzą się kolczyki owalne, wisiory i naszyjniki o niegeometrycznych kształtach. Kolejny typ twarzy to twarz trójkątna ? dla jej posiadaczek idealne są tak modne ostatnio chokery oraz kolie przylegające do szyi, to właśnie ten typ twarzy prezentuje się najlepiej w tego typu biżuterii.Dobrze dobrana biżuteria potrafi zdziałać bardzo wiele ? zmienić optycznie rysy twarzy, a nawet odwrócić uwagę od tych części naszej figury, które nie są naszym powodem do dumy, warto więc umieć ja odpowiednio wykorzystać.

Wróć

Popularne wpisy

Oryginalna biżuteria ślubna

Przerwa na... herbatkę!

3 stylowe dodatki, które rozświetlą sypialnię w jesienne dni