PREZENTY NOWOŚCI OKAZJE PROJEKTANCI WSPÓŁPRACA BLOG
KuferArt
Logowanie
Rejestracja
Koszyk 0

Kategorie

Blog KuferArt.pl

Trashion - inspirujący recykling

wtorek, 9 maja 2017

Trashion można określić jako trend, niosący za sobą niezwykle ważne przesłanie o konieczności odrzucenia konsumpcyjnej propagandy oraz ograniczenia produkcji śmieci na naszej planecie ? co może niektórych zadziwić, trashion to pojęcie ściśle związane z modą i projektowaniem...

Trashion ? trend XXI wieku

Trashion to neologizm łączący w sobie dwa angielskie słowa - ?trash? (śmieć) oraz ?fashion? (moda). W dużym skrócie pod pojęciem tym skrywa się przerabianie starych, zużytych i nikomu niepotrzebnym rzeczy takich np. ubrania na całkiem nowe przedmioty, które charakteryzują się przede wszystkim pomysłowością i ponadczasowością, co oznacza, że nie wpisują się one w żaden aktualny trend, dzięki czemu nie ulegają ?przedawnieniu?.

Początkowo trend ten ograniczał się w znaczącym stopniu do odzieży, jednak aktualnie jego zakres został znacznie poszerzony.

Trashion to swego rodzaju filozofia, który łączy świadomość ekologiczną z innowacyjnością, mimo że jej historia sięga lat 90 ubiegłego wieku, dopiero teraz zyskuje sobie ona znaczące grono wyznawców.

Naszyjnik z grosików: https://www.kuferart.pl/110335,grosiki-ii-naszyjnik.html

Pomysłowość, która może zaskakiwać

Biżuteria ekologiczna, głównie naszyjniki i bransoletki to jedne z pierwszych przedmiotów zainteresowania projektantów utożsamiających się nurtem trashion ? prekursorem tego typu ozdób była fińska projektantka, która tworzyła niezwykłą biżuterię ze starych zamków błyskawicznych.

Aktualnie, pomysły na wykorzystanie zużytych rzeczy są jeszcze bardziej zadziwiające, a jednocześnie fascynujące ? stary krawat 

jako materiał na dywan, a może taśma z kaset magnetofonowych wykorzystana do ?uszycia? torebki? To wszystko jest możliwe, dzięki ogromnej wyobraźni współczesnych projektantów.

Co najważniejsze ? każdy z nas może zostać trashionistą, wystarczą jedynie stare, niepotrzebne przedmioty i otwarty umysł, aby stworzyć coś niepowtarzalnego, co jednocześnie sprawi, że rzecz, która miała trafić na śmietnik, zyska nowe życie, a my być może unikniemy kolejnego zakupu, ograniczając w ten sposób nasze konsumpcyjne podejścia do życia.

Polecamy:

Wróć

Popularne wpisy

5 pomysłów na prezent dla Pary Młodej

Torebka - najlepsza przyjaciółka kobiety!

Radosny czas oczekiwania